NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Nisyan İçindekilere İsyan

Mehmet TAŞKIRAN

01 Temmuz 2009, 13:23

Mehmet TAŞKIRAN

1700'lü yıllarda başlayan insan kıyımlarını ideolojik ve ırkçı kılıflar içine gizleyip bugün en üst perdeden hümanist nutuklar atan sözde medeniyet sahiplerinin nisyanlarına bugün ben insanım, çoluk çocuk yetiştiriyorum, bir ülkede sosyal olarak hayat sürüyorum, benim emrime Allah CC. tarafından verilmiş mahlukat var diyen, aynı zamanda bu mahlukatın tasarrufunda vicdanı ile muhakeme ehliyeti verilen, bir gün ölümün kendisine de mutlak uğrayacağını bilen bütün insanlık mensuplarının isyan etmeleri gerektir. O yıllarda adı şu veya bu general tarafından ırkı, soyu gözetilmeksizin kendi deyimleri ile GENOSİT (soykırıma) uğratılan insanların, boyların, ırkların intikamı Allah CC.'nün en büyük ve en etkili silahı olan ZAMAN mefhumu tarafından en azından ölümle cezalandırılarak verilmiş ve kendi evlatlarına hatıraları reddeddirilerek başka onulmaz bir ceza daha verilmiştir. Şimdi bizlere düşen o gün mezalime soykırıma uğramış insanların hala gökyüzünün bir yerlerinde çınlamakta olan feryatlarını bu gün başka milletlerin evlatlarının çığlıkları ile besleyip büyütülmesinin önüne geçmektir. Errızkualallah emrini gözetip dinleyip aç kalma korkusundan uzak olarak göğüsleyip vicdanlarımızda eritmekle mükellefiz. Bunu yaptığımız zaman o soykırımda acı ile Rabbine kavuşmuş ruhları bir nebzede olsa serinletiriz.
 
Kendi vicdanlarında mahkum olmuş insanların egoları arasına saklanmış pişmanlıklarını fıtratın nimetleri ile aydınlatılarak gün yüzüne çıkarılması için var gücümüzle mücadele etmek zorundayız ki, bu sözünü ettiğim 21 yy. zalimleri tarafından gerek psikolojik, gerek fiziki olarak teknolojik imkanlarını kullanarak ezdikleri, bir zamanlar gölgesinde yaşadıkları sancaklara ihanet etmiş milletler bile olsalar da mezalime tabi tutulanların yanında olmakla kendi içimizdeki İYİ kavramına uygun olarak ispatlayacağımızı bilmemiz gerekir.
 
Yağan yağmura inat kurumasın topraklar,
Bir gün sana da bana da mekan olacaklar.
Nereye saklarsan sakla içinde vicdanını,
Elbet bir zaman incitecek kendi canını.
Tarihin tozları ihanetleri hazmedip yutmaz,
Hiç bir zalim de aslında ateşsiz yatmaz.
İnlesin mezarları yanındaki fatihadan,
Dünyaya medet gele evladı fatihandan.
 
Başta miskin Suvorov tarafından kıyıma uğratılan NOGAY TÜRKLERİ'ne sürgün ve soykırıma uğramış KIRIM Türklerine ve tüm mezalime uğramış insanlara Rahmeti Rahman niyaz ederim.

Bu haber 1284 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi