NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Nogay Cıynaluvlarına

Mehmet TAŞKIRAN

28 Haziran 2009, 10:31

Mehmet TAŞKIRAN

Bir üyken keşim töbelesi casagan Nogaylarımız,
 
Kaynatamdın canazasında adet bolganınşa canazaga kosulganlarga etliöptek dağatıytganda Eski Başkan Necip KOKTAY şokam maga ayttıki, yav men bu canazada sosu kıyın şiydi (etliöptek dağatbadı) kötermege kelgen edim, sizin ısmarlaganınızdı köramay kaldım dedi.
 
Naday bir düşündüm, tutas Nogay avulları atına kıynaldım, bir de canazaga kelgen catırgılardan ıyaldım. Sosu Nogaylar ölüpbe yav, dedim esgiden, canaza üyünde 15 gün as pisbez edi, konu komsu, kısım akraba as akelir edi. Bu canazada Mecuv şokam aytgayda hakıykat dedim, biz Nogaylar öldükbe yav.
 
Şimdi tutas Nogaylarga şakırtuv etemen, keliniz so etliöptek işini kötereyik. Kurulay ayakşay da bolsa bir komsuga so cerde camaat para cıynap astırayık. Zavallı kisi canazasına karasın ma, alemdin boğazına karasın ma. Meni kınagan bolyak ya, aruv etip düşüngen, maga hak berir ellağım. Kisdin barına coguna karamay kınamaktan, kisendeki barınmak ınamak savaptır.
 
Haydi bakalım NOGAY camiası, kollasıp so kıyın cüktü kötereyik, hem avullarımızdın mannayını agartayık hem de kisidin aşşuvunu üleseyik, Maga kosulgan, kosulmagan tutas Nogaydan Kuday ırazı bosun.
 
Savlukban kalınız.

Bu haber 1140 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi