NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Faaliyetlerimiz

Derneğimiz 03 Mart 1998 tarihinde kurulmuş ve kurulduğu günden bu yana şu faaliyetlerde bulunmuştur:

 1. Çeşitli zamanlarda Derneğin kuruluş amacını açıklayan bir yazı hazırlanmış ve bine yakın kişi ve kuruluşa gönderilmiştir.
 2. Ankara - Şereflikoçhisar - Akin köyünde ve Konya - Kulu - Kırkkuyu köyünde AĞAÇLANDIRMA VE BAHAR ŞÖLENİ yapılmış, on binden fazla ağaç dikilmiştir. Şölen, TRT'nin Avrasya kanalında yayınlanmıştır. Konya - Kulu - Mandıra köyünde BAHAR ŞÖLENİ yapılmış ve bu şölene de çok sayıda bürokrat ve Türk Dünyası ile yakın ilgisi olan kişi ve kuruluş temsilcileri katılmıştır.
 3. Mayıs 1998 tarihinde başlamak üzere dört kez HABER BÜLTENİ çıkarılmıştır.
 4. 02 Haziran 1998 tarihinde Dağıstan'dan gelen soydaşlarımızın da katkılarıyla Altındağ Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezinde MÜZİK VE FOLKLOR ŞÖLENİ düzenlenmiş olup, bu şölene çok sayıda bürokrat ve Türk Dünyası ile yakın ilgisi olan kişi ve kuruluş temsilcileri katılmıştır.
 5. Kafkasya'daki soydaşlarımızın Türkiye'ye öğrenci göndermeleriyle ilgili sorunlarıyla ilgilenilmiş, haberleşme eksikliğinden kaynaklanan sorun Başbakanlık'taki ilgili bürokratlara iletilmiştir.
 6. 05 Kasım 1998 tarihinde Keçiören Belediyesi Kültür Sarayında, Cumhuriyetimizin 75. Yılı Kutlamaları çerçevesinde NOGAY TÜRKLERİ KÜLTÜR VE FOLKLOR SÖLENİ düzenlenmiştir. Bu şölene de çok sayıda bürokrat ve Türk Dünyası ile yakın ilgisi olan kişi ve kuruluş temsilcileri katılmıştır.
 7. Üç kez TRT'nin Avrasya kanalında Dernek Başkanı Musa ÜNAL ile yönetim kurulu üyeleri Sami NOGAY ve İsmet TANATAR'ın katıldığı NOGAY TÜRKLERİNİ TANITICI program yapılmıştır.
 8. Dernek yönetim kurulundan 5 kişilik bir heyet soydaşlarımızın yaşadığı bölgelere, Kafkasya'ya İNCELEME GEZİSİ yapmıştır.
 9. Türk Dünyası ile ilgili çok sayıda gönüllü kuruluş yöneticileri ve siyasetçilerle bire bir görüşmeler yapılmış ve Derneğimizin amaçları hakkında bilgi verilmiştir.
 10. İki kez, NOGAY TÜRKLERİYLE İLGİLİ TANITICI kitapçık hazırlanıp, çoğaltılmış, üyelerimize ve ilgili kuruluşlara takdim edilmiştir.
 11. Ocak 2007 tarihinden itibaren "NOGAY" isimli üç aylık dergi çıkarılmaya başlanmıştır.
 12. İki kez, NOGAY TÜRKLERİ ULUSLARARASI BİLGİ ŞÖLENİ düzenlenmiştir.

Bu sayfa 1392 defa görüntülenmiştir.

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi