NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Nogay Türkçemiz, Tehlikedeki Diller Dergisi'nde

Nogay Türkçemiz, Tehlikedeki Diller Dergisi'nde

Tarih 14 Mayıs 2013, 21:59 Editör Cem ARSLAN

Atalarımızdan miras kalan en büyük hazinemiz Nogay Türkçemiz, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülkü Çelik Şavk’ın ilgisi ve desteğiyle Tehlikedeki Diller Dergisi’nde.


Atalarımızdan miras kalan en büyük hazinemiz Nogay Türkçemiz, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülkü ÇELİK ŞAVK'ın ilgisi ve desteğiyle Tehlikedeki Diller Dergisi'nde.

Açıkçası bu hâle sevinmek mi, yerinmek mi gerekir bilinmez; ama bir gerçek var ki o da şu dilimiz konuşmadıkça yok oluyor, kayboluyor; ölüyor.

Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kadınlar Kurulu üyesi Dilek ÇETİN ARSLAN'ın lisans tezi olarak hazırladığı yayınlar kıymetli hocamız Ülkü ÇELİK ŞAVK'a elden teslim edildi.

Metin, fotoğraf, video ve ses kayıtları incelendikten sonra Tehlikedeki Diller Dergisi 2. sayısında ilmî bir şekille yer alacak.

Bu vesileyle Nogay Türkçemize sahip çıkalım. Evde, yolda, belde, izde, köyde Nogay Türkçesi konuşalım...


Bu haber 2016 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

Gıda Paketleri Avullara Ulaştırıldı

Gıda Paketleri Avullara Ulaştırıldı Kurt-Ar Derneği ve Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin işbirliği ile yürütülen faaliyette, 7 köye topla...

ORAZA 2017

ORAZA 2017 Derneğimiz, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda yardım paketleri ile nakdi yardımların ulaştırılması ve dağıtım...

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi